• Systémy pro broušení s ručním nářadím:

  snížení nákladů na leštění
  snížení nákladů na přípravky
  méně nepořádku a špíny z leštících kotoučů
  snížení nákladů na likvidaci leštících kotoučů
  snížení nákladů na odmašťování

  VÍCE INFORMACÍ

 • Speciální výrobky:

  Zásobníky pro brusné formáty
  Plastové podložky na úhlové brusky
  Brousicí podložky pro kotouče Hookit™ a Stikit™
  Plastové podložky se suchým zipem
  Upínací trny pro systém rychlé výměny Roloc+™

  VÍCE INFORMACÍ

 • Vysoká pevnost lepicích pásek, které nahrazují nýty, šrouby, svary a jiná mechanická upevnění.

  vysoká pevnost
  jednoduchá montáž
  zvýšení efektivity výroby
  odolnost vůči změkčovadlům a nátěrům


  VÍCE INFORMACÍ

 • Systémy pro ruční broušení:

  delší životnost
  čištění kritických míst
  značné snížení nákladů
  chemická a tepelná odolnost
  odstraňování oxidu před a po svařování


  VÍCE INFORMACÍ

 • Systémy pro ruční broušení:

  delší životnost
  čištění kritických míst
  značné snížení nákladů
  chemická a tepelná odolnost
  odstraňování oxidu před a po svařování


  VÍCE INFORMACÍ

Systémy pro strojní broušení

POUŽITÍ:

 • odstraňování ostřin a otřepů
 • konečné úpravy po obrábění
 • vytvoření saténové povrchové úpravy
 • zjemňování povrchu po broušení / obrábění
 • odstraňování kazů po odlévání a kosmetické úpravy

PŘEDNOSTI:

 • snížení nákladů na leštění
 • snížení nákladů na přípravky
 • méně nepořádku a špíny z leštících kotoučů
 • snížení nákladů na likvidaci leštících kotoučů
 • snížení nákladů na odmašťování

TKANINOVÉ BRUSNÉ PÁSY

Pásy s odolnou tkanou podložkou v různých rozměrech až do šířky 1320 mm. Univerzální oblast použití při zpracování kovů, ušlechtilé oceli, dřeva, plastů a skla s oxidem hlinitým nebo karbidem křemíku a jinými druhy zrn, od hrubých až k jemným. Použitelné za mokra nebo za sucha.

Vyrábí se i v provedení Scotch-Brite™, mikrobrousící a flexibilní diamantové prostředky

BRUSNÉ PRSTENCE

Použití při zpracování kovů a plastů, kde se pracuje s malými průměry. Použití na ohebné hřídele a přímé brusky. Různé průměry, použití na gumových trnech se stopkou. K dispozici jsou i speciální prstence pro broušení nerezavějící oceli.

BRUSNÉ LAMELOVÉ KOTOUČE

Použití pro ocel, barevné kovy, hliník atd. na ručních bruskách, stojanových leštičkách a automatizovaných brusných zařízeních. Pro odstraňování otřepů a dokončovací práce, přizpůsobují se povrchu. Menší průměry možno dodat na stopce.

BRUSNÉ KOTOUČE

Brusné kotouče s papírovou nebo tkanou podložkou, také samolepicí. Možnost dodávek mnoha velikostí podle přání. Použití u plochých brusek k odstraňování otřepů, zkosování hran nebo plošnému ručnímu broušení kovů, dřeva, plastů, pro slévárny, stavbu modelů atd.
Vyrábí se ve dvou provedeních Hookit™ (uchycení suchým zipem) a Stikit™ (samolepicí uchycení).

Vyrábí se i v provedení Scotch-Brite™, mikrobrousící a flexibilní diamantové prostředky

NAVÍJENÉ KOTOUČE

Poskytují univerzální možnosti použití na ručních bruskách a stacionámích strojích při zpracování kovů a plastů. Kotouče je možné dodat v různých stupních hrubosti, hustoty a rozměrech. Odstraňování otřepů, precizní zpracování kovových obrobků, získání dekorativních povrchů a konečné směrové úpravy, čištění povrchů a snižování drsnosti povrchů.

Vyrábí se v provedení Scotch-Brite™

KOTOUČE NA HRUBÉ ČIŠTĚNÍ

Velmi tvrdý a agresivní nástroj, vyrobený technologií Scotch-Brite™, použitelný na stacionárních bruskách, ohebných hřidelích, přímých bruskách a vrtacích strojích. Typické použití: odstraňování rzi, starých barev, oxidů, otřepů, nánosů barev, izolačních látek, zbytků těsnění, svářecích rozstřiků, čištění forem na betonové odlitky a všeobecné údržbářské práce. Velmi účinný druh mechanického čištění. Nahrazuje drátěné kartáče.

LEŠTÍCÍ KARTÁČE

Pracují agresivněji než lamelové kartáče Scotch-Brite™. Vhodné pro práce na profilovaných plochách. Odvlákňování a leštění dřevěných profilů a tavných lepidel na nákližcích. Konečná úprava, čištění, lehké odstraňování otřepů a zaoblování hran u kovů, plastů atd.

BRUSNÉ KARTÁČE

Opracování na ručních a stacionárních strojích pro konečný vzhled dřevených a lakovaných povrchů. Brusné kartáče umožňují také strojní broušení složitějších profilů, které byly dosud opracovávány jen ručně.

KOMBINOVANÉ KARTÁČE

Kartáče Scotch-Britc™ kombinované s lamelami smirkového plátna vytváří hrubší vzhled s větší hloubkou drsnosti než kartáče Scotch-Brite™. Odstraňuje lehčí rýhy a stopy po nástrojích. Dobře se hodí také k odstraňování otřepů a čistění povrchů. Kombinované kartáče se přizpůsobí formě obráběného materiálu.

KOTOUČE PRO ČISTICÍ A DOKONČOVACÍ PRÁCE

Kotouče z vláknitého rouna odolné, zesílené tkaninou nebo fíbrovou podložkou. Drží bez problémů na podložkách opatřených háčky suchého zipu. Použití nachází především na ručních úhlových bruskách. Zvláště vhodné pro čištění, konečnou úpravu povrchu a odstraňování otřepů. Tyto kotouče Scotch-Brite™ jsou k dispozici také na fíbrové podložce. Výhodou je delší životnost a možnost uchycení na běžných fíbrových podložkách pro úhlové brusky.

VÝMĚNNÝ SYSTÉM ROLOC+™

Pružný systém výměny brusných nástrojů pro ruční brusky, roboty a stroje CNC. Rychlá výměna se speciálním otočným uzávěrem, Je možno obdržet až 60 různých nástrojů s využitím od hrubého broušení až k leštění. Je možné obdržet také speciální formy jako jsou Scotch-Brite™ hvězdice pro čištění vnitřků trubek, nebo hvězdice pro odstraňování otřepů. Systém ROLOC+™ se hodí především pro menší vysokoobrátkové brusky a pro těžko přístupné části povrchů obrobků.
 
JIŘÍ BOZDĚCH - ABRATECH, PLZEŇSKÁ 577/III, ROKYCANY, 33701

Fotogalerie

Hledat